Komisja Rewizyjna

Alicja Sobańska – ze Stowarzyszeniem związana od początku jego istnienia. Z wykształcenia polonistka, miłośniczka słowa, zwłaszcza w połączeniu z dobrą muzyką wszystkich zresztą epok. Swą przygodę z chorałem gregoriańskim traktuje hobbystycznie; zainteresowała się nim najpierw od strony estetycznej i duchowej, słuchając śpiewu i modlitw mnichów, a potem także od strony teoretycznej, gdy wczytała się i wsłuchała w wypowiedzi profesjonalistów, dowiadując się m.in., że w śpiewie gregoriańskim melodia podporządkowana jest słowu. Uczestniczka kursów chorału, śpiewała w kilku chórach i scholach, ostatnio w scholi gregoriańskiej Parafii Maryi Królowej w Poznaniu. 20 października 2007 r. Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia powołało ją do prac w Komisji Rewizyjnej.

 

Michał Sawicki studiował w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego oraz w warszawskiej Akademii Muzycznej na kierunku Muzyka Kościelna. Ze śpiewem gregoriańskim zapoznawał się od 1988 r. w zespole Lektorska Schola Cantorum prowadzonym w Warszawie przez ks. Wiesława Kadzielę. Od 2010 r. jest organistą warszawskiego kościoła pw. św. Zygmunta. Uczestnik Ogólnopolskich Kursów Śpiewu Gregoriańskiego w Poznaniu (od 2010 r.) oraz warsztatów chorałowych prowadzonych w Tyńcu przez o. Bernarda Sawickiego OSB. Założył i prowadzi Scholę Gregoriańską Cantus Liturgiæ parafii pw. św. Zygmunta w Warszawie (od 2010 r.). W AISCGre-pl od 2011 r. Walne zebranie członków Stowarzyszenia z dn. 3 lipca 2013 r. powołało go na członka Komisji Rewizyjnej.

 

Przemysław Purczyński w latach 2001-2007 studiował teologię na Wydziale Teologicznym oraz w latach 2007-2009 akustykę na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2003 do 2013 roku śpiewał kolejno w chórach: "Dominicantes" Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, Poznańskim Chórze Kameralnym, chórze prawosławnej konkatedry poznańskiej oraz Chórze Akademickim Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1998-2012 pełnił funkcję organisty w rodzinnej parafii Podstolice w archidiecezji gnieźnieńskiej. Interesuje się śpiewem gregoriańskim, liturgią prawosławną a także liturgią posoborową Kościoła Rzymskokatolickiego. W AISCGre-pl od 2011. Walne zebranie członków Stowarzyszenia z dn. 3 lipca 2013 r. powołało go na członka Komisji Rewizyjnej.

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".