Clamaverunt iusti

 

Zespół Mulierum Schola Gregoriana Clamaverunt Iusti powstał w marcu 2007 roku. Śpiewają w nim absolwentki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Celem działalności zespołu jest przede wszystkim wykonywanie i popularyzacja śpiewu gregoriańskiego z zastosowaniem owoców zaawansowanych studiów nad antycznymi rękopisami z IX, X i XI wieku. Proponowana interpretacja zapisów neumatycznych in campo aperto, respektująca kryteria semiologiczne, jest nie tylko historycznie prawdopodobna, ale umotywowana naukowo, gdyż mieści się w nurcie badań zapoczątkowanych przez Dom Eugene'a Cardine'a i jego uczniów. Zespół ma na swoim koncie liczne występy (liturgie i koncerty) w Polsce i za granicą, m. in.: we Włoszech, Francji, Belgii, Słowacji czy Litwie, a do jego ostatnich osiągnięć należy zdobycie we wrześniu 2011 roku dwóch pierwszych miejsc w kategoriach: Canto Gregoriano – Concorso i Canto Monodico Cristiano – Rassegna a Premi na 59. Międzynarodowym Konkursie „Polifonico” w Arezzo we Włoszech. Założycielem, kierownikiem artystycznym i dyrygentem Zespołu jest Michał Sławecki.

Solistki: Anna Mitura, Magdalena Własnowolska
Schola: Emilia Dudkiewicz, s. Gregoria Dworakowska OSB, Teresa Gręziak, Anna Krzysztofik, Maria Muszyńska, Izabela Piotrowska, Ewelina Podrażka, Łucja Sala-Izdebska, Diana Sobolewska, Małgorzata Sołtyk 

Magister chori: Michał Sławecki

Kontakt: tel. 608099470, e-mail: info@clamaveruntiusti.org, www.clamaveruntiusti.org
 

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".