Cantus liturgiæ

Schola Gregoriańska Cantus liturgiæ parafii pw. św. Zygmunta w Warszawie. 
Współzałożycielem i dyrygentem Scholi jest Michał Sawicki. Głównym celem działania Scholi jest przywrócenie do użytku liturgicznego i świadomości wiernych śpiewu gregoriańskiego, który Kościół uznaje „za własny śpiew liturgii rzymskiej. Dlatego w liturgii powinien zajmować on pierwsze miejsce wśród innych równorzędnych rodzajów śpiewu." (Konstytucja o Liturgii Świętej, art. 116). Schola ma także wykonywać repertuar pokrewny, np. śpiewy chorałowe do tekstów polskich.
Schola śpiewa w Parafii Mszę w pierwsze piątki miesiąca o godz. 19:00. Występuje także gościnnie w innych kościołach z pełną Mszą łacińską w obu formach rytu rzymskiego.
W swojej pracy Schola korzysta z najnowszych dostępnych wydań krytycznych, a w interpretacji śpiewu gregoriańskiego kieruje się regułami wypracowanymi przez semiologię gregoriańską.

Zapraszamy chętnych (kobiety i mężczyzn) do śpiewania w scholi. 

Kontakt: tel.: 780 520 282, e-mail: michelesaw@o2.pl 

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".