Canticum Cordium


(fot. Jarosław Tomaszewski – PK)

Schola gregoriańska Canticum Cordium to grupa dziewcząt rozmiłowanych w śpiewie gregoriańskim, która pragnie swoją działalnością popularyzować ten szczególny gatunek muzyki. Zespół powołał formalnie do istnienia w 2008 roku ks. Mariusz Białkowski, który współtworzą studentki Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu oraz innych uczelni. Schola ma już w swoim dorobku koncerty oraz towarzyszenie śpiewem Mszom świętym. Swoją pracą pragnie uczynić żywymi najstarsze i najpiękniejsze melodie, zanosząc do Boga modlitwę – śpiew serc.

W swym repertuarze schola Canticum Cordium zamieszcza utwory związane z liturgią Kościoła rzymskokatolickiego na przestrzeni dwudziestu wieków jej historii. Niejednokrotnie zatem koncert staje się jedyną okazją do posłuchania tych utworów, które z różnych przyczyn nie weszły do kanonu liturgii po Soborach Trydenckim czy też Drugim Watykańskim. W swojej stylistyce oraz brzmieniu stara się przedkładać najnowsze odkrycia badań semiologicznych, które zapoczątkowane przez o. Eugene'a Cardine'a OSB, dziś kontynuowane są przez takich mistrzów, jak: Nino Albarosa, Alberto Turco, Johannes Göschl. 

Kantorki scholi: Paulina Adler, Zofia Kaczmarek, Zuzanna Maciejek, Martyna Magdziarz, Małgorzata Nawrocka, Zuzanna Paprzycka, Małgorzata Rólczak, Kinga Sibilska. 

Dyrygent ks. Mariusz Białkowski 

Kontakt: tel.: 662 122 357, e-mail: canticumcordium@choral.pl 

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".